Standplaats Haute-Loire
In 2024 is er deze nieuwe standplaatsreis vanuit een leuke, sfeervolle accommodatie in een gebied waar het ook prachtig fietsen is. De tot vakantiehuis omgebouwde boerderij Histoire de l’Auze is gelegen in de Haute-Loire. Het landschap daar kenmerkt zich de aanwezigheid van vele ‘sucs’, vulkaanachtige, kegelvormige bergen. Zuidelijk van het huis ontspringt de Loire, op de flanken van de Mont Gerbier de Jonc. Om ons heen beklimmingen tot zo ongeveer 1500 meter. In het oosten de bergen van de Ardèche. Ook zeker een bezoek waard is het charmante stadje Le Puy-en-Velay ligt, een van de oudste stadjes van Frankrijk en gelegen tussen vulkanische rotsgebergtes in de Auvergne. Kortom alle ingrediënten voor een gezellige fietsweek zijn aanwezig.
Het uitgewerkte programma komt binnenkort.
dag tot dag
DAG 1 – aankomst
DAG 2 – Openingsrondrit
DAG 3 – Rondrit Noordelijke Ardèche
DAG 4 – Rondrit Mont Mezenc & Mont Gerbier de Jonc
DAG 5 – Rustdag
DAG 6 – Rondrit Loire vallei
DAG 7 – Rondrit Sucs
DAG 8 – Vertrek
Vervoer
Eigen vervoer / carpoolen
Verblijf
We verblijven in een tot vakantiehuis omgebouwde boerderij genaamd Histoire de l’Auze.
Het vakantiehuis heeft de beschikking over 20 slaapplaatsen en 5 badkamers. Op de begane grond bevindt zich een gezellige huiskamer, een grote keuken en een eetgedeelte. Bij mooi weer kan er buiten gegeten worden. Er is een jacuzzi (binnen) en poolbiljart.
Je deelt een kamer met 1 of meer fietsers.
Fietsen kunnen binnen worden gestald.
Fietsniveau
Deze reis is geschikt voor racefietsers én toerfietsers met een fiets met bergverzet. De zwaarte van de routes wordt met de kleuren groen, blauw en rood aangegeven.
Route groen: 60 – 100 kilometers / 500 – 1500 hoogtemeters
Route blauw: 80 – 120 kilometers / 1000 – 2500 hoogtemeters
Route rood: 100 – 160 kilometers / 2000 – 3500 hoogtemeters
Je kunt per dag bepalen welke route je wilt rijden.
Maaltijden
Een goede maaltijd levert de energie voor een goede prestatie. Je betaalt ter plaatse aan HiRoads een vast bedrag van €17 per dag. Daarvoor verzorgt de kok het volgende:
- Een uitgebreid, gevarieerd, voedzaam en gezond ontbijt
- Tijdens het ontbijt is er de mogelijkheid een lunchpakket te maken
- Per dag één sport/mueslireep en één banaan voor onderweg
- Bij aankomst is er altijd iets te eten en tevens limonade en/of bouillon
- In de avond krijgen we een diner bestaande uit voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht.
De deelnemers zullen ongeveer 2 keer per week helpen met de voorbereiding van het eten en de afwas.
Route & fietsen met GPS
Moeilijk? Wij vinden van niet. Handig? Jazeker! Nieuw is het zeker niet meer, maar als je nog nooit met een GPS toestel hebt gefietst is het toch even wennen. Wij geven je op de eerste dag een uitgebreide instructie hoe je een GPS toestel gebruikt. Nog beter is het natuurlijk als je al een GPS toestel koopt en er een paar keer mee hebt gefietst.
Als je geen GPS toestel hebt krijg je er van ons één te leen!
Wij maken gebruik van Garmin Edge 810 of Garmin Etrex 20 toestellen met zeer duidelijk kleurenscherm en eenvoudige montage op het stuur.
Elke avond wordt onder het genot van een kopje koffie of iets sterkers de etappe van de volgende dag doorgenomen. Je krijgt een routekaart & alle hoogteprofielen van de te beklimmen Cols en passen te zien, geprojecteerd door een beamer op een groot scherm.
Reisbegeleiders
Maximum aantal deelnemers op deze reis: 20